Ludzie Pienin i ich pasje - majówka w Uzdrowisku

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.05.01 21:16 / news / czytano 3887 / opinie 0

W szczawnickim Dworku Gościnnym dzisiaj spotkać można było m.in. piękne kobiety, strażaków, goprowców, kajakarzy. Można było spróbować sił w konkursach, przyjrzeć się pracy artystów z Pienin i posłuchać ciekawych wywiadów.

Pierwszy dzień majówki w foyer Dworku Gościnnym połączony był z otwarciem plenerowej wystawy "Ludzie Pienin - ich pasje i miłości", na której znaleźli się m.in. Krystyna Aleksander, Jan Kubik, Zbigniew Urbański, Tadeusz Oleś z Krościenka n.D a także artyści ze Szczawnicy tacy jak Anna Madeja, nieżyjący już dziennikarz Stanisław Zachwieja, Jan Sienkiewicz ze Sromowiec - prezes flisaków pienińskich. 

Ponadto dla tych, którzy odwiedzili dzisiaj Dworek czekało mnóstwo innych atrakcji. Chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało. Były konkursy w wiązaniu gorsetu i kierpcy góralskich na czas, Piotr Gąsienica, szczawnicki gawędziarz ludowy, sprawdził umiejętności w radzeniu sobie z gwarą góralską, o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków mówił prezes OSP w Szczawnicy Józef Tokarczyk. 

Jacek Żebracki nauczyciel, ski-alpinista, trener kajakarstwa górskiego w Klubie Sportowym Pieniny ze Szczawnicy, opowiadał o "życiu w kajaku", trudnościach, wysiłku i walce z samym sobą podczas treningów. W klubie tym narodziło się wielu Mistrzów Europy, świata i Olimpijczyków jak chociażby obecni Mistrzowie Świata Grzegorz Majerczak i Michał Wiercioch, którzy w minionym tygodniu wywalczyli złote medale juniorów&U23 w olimpijskiej konkurencji kanadyjek dwójek (C2) w brazylijskim Foz do Iguazu.

Przez cały czas swoje prace i swój warsztat prezentowali artyści z Pienin. Każdy chętny mógł pod ich wyjątkowym okiem wykonać własne dzieło sztuki. Na najmłodszych czekał kolorowy kącik z atrakcjami, konkurs rysunkowy, z którego prace zdobią wnętrze Dworku Gościnnego. O swojej pracy opowiadali też ratownicy górscy GOPR oddział podhalański sekcja operacyjna Szczawnica.

W sobotę kolejne atrakcje. Wspólna gimnastyka, zumba, spotkanie z dziennikarzem muzycznym i telewizyjnym - Bogdanem Fabiańskim. Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica zaprasza.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij