Mój Ogród Kwiatowy - trwa kolejna edycja konkursu

Fot. 2019.06.18 14:37 / news / czytano 898 / opinie 0

By zachęcić mieszkańców Gminy Czorsztyn do pielęgnowania swoich ogrodów po raz kolejny rozpoczęto edycję konkursu „Mój Ogród Kwiatowy” .

Komisja konkursowa rozpoczęła już swoją pracę i rzetelnie zabrała się do pracy.Miniony tydzień wypełniony był słońcem oraz żarem lejącym się wprost z nieba. Na skrawkach zieleni przy domowych ogrodach pojawiły się baseny o różnym kształcie i kolorach dające upragnione wytchnienie.
 
W cieniu gruszy, czy jabłoni rozsiąść się można z książką w dłoni i ukryć zarówno przed słońcem jak i gwarem życia codziennego. Ogród, niczym ten zaczarowany nie tylko daje chwile wytchnienia, ale także sprawia, że nasze sołectwa mienią się kolorem bratków, aksamitek czy rozkwitających pelargonii.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem konkursu ocenie podlegają nie tylko zagospodarowanie wokół domu, czy rozplanowanie wnętrza ogrodu, ale także wkomponowanie ziół przyprawowych. Listki bazylii, mięty czy lubczyku zapewniły zatem właścicielom ogródków dodatkowe punkty na liście rankingowej ocenianych ogrodów. Prace komisji kontynuowane będą w okresie letnim, jak również jesiennym (ogrody oceniane są trzykrotnie), by ostatecznie jesienią wyłonić laureatów konkursu.
Autor: Aneta Markus
Źródło: UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij