Nie narażę gminy na takie koszty

Fot. 2013.07.05 14:42 / news / czytano 2150 / opinie 0

Gmina Czorsztyn podobnie jak Krościenko n/D zleciła od pierwszego lipca br. wywóz odpadów własnemu zakładowi komunalnemu.

Czorsztyn jest jedyną w Małopolsce gminą, która nie ogłosiła przetargu na odbiór odpadów komunalnych. Decyzja ta podyktowana jest sytuacją w jakiej znajduje się obecnie gmina, która niedawno pozyskała środki unijne na zakup śmieciarki wraz z ciągnikiem i kontenerami na odpady. 

W gminie sytuacja wywozu śmieci już dużo wcześniej była jasna. Urząd Marszałkowski z którego pomocą gmina pozyskała środki na zakup specjalistycznego sprzętu dla własnego Zakładu Gospodarki Komunalnej został powiadomiony o zamiarze nie przeprowadzenia przetargu. Zastępca wójta Rafał Jandura na ostatniej radzie gminy powiedział: - Uczestniczyłem w spotkaniu, w którym wójtowie skłaniają się do tego, że nie zorganizują przetargów.  Jeden z wójtów podobnie jak nasza gmina pozyskał środki unijne i grozi mu zwrot środków. Informacja o zamiarze nie przeprowadzenia przetargu została przez nas wysłana do Urzędu Marszałkowskiego. Od 1 lipca gospodarka śmieciowa nie jest w gminie zagrożona i utrzymana zostanie na dotychczasowych zasadach.

Środki pozyskane przez gminę za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego na zakup śmieciarki, ciągnika oraz 15 sztuk kontenerów wyniosły 721 027,00 złotych. Na dzień dzisiejszy, w momencie niedotrzymania umowy do tej kwoty trzeba doliczone zostałyby odsetki karne w wysokości 250 380,00 złotych. Łącznie Gmina Czorsztyn musiała by zwrócić 971 407,00 złotych.

- Nie narażę gminy na takie koszty, dlatego zdecydowaliśmy o nie ogłaszaniu przetargu. Teraz czekamy co będzie dalej. Jeśli nałożona zostanie na nas kara pieniężna za niezastosowanie się do przepisów "Ustawy śmieciowej", to będziemy się odwoływali. Za przerwanie ciągłości w realizacji rozpoczętego projektu na zakup sprzętu do zbierania i wywozu odpadów komunalnych zapłacilibyśmy dużo więcej - mówi Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij