Nie żyje flisak - tragedia w Pieninach

Fot. 2019.05.15 16:02 / news / czytano 3294 / opinie 0

Wypadek zdarzył się około 11.30, na wysokości Sromowiec Niżnych niedaleko przystani początkowej spływu. 58-letni flisak stracił równowagę i wypadł z tratwy. Został wyciągnięty z lodowatej wody i był reanimowany na brzegu po stronie słowackiej.

Na tratwie znajdowało się dziesięciu turystów oraz dwóch flisaków. Po wypadku tratwa dobiła do słowackiego brzegu Dunajca, ponieważ rzeka na tym odcinku stanowi granicę państwa. Poszkodowanego z wody wyłowili drugi flisak i przypadkowy wędkarz. Pozostałym osobom nic się nie stało.

- Ponieważ wypadek zdarzył się po stronie słowackiej, to postępowanie na obecną chwilę prowadzą słowaccy funkcjonariusze – powiedziała PAP rzeczniczka nowotarskiej policji Dorota Garbacz.
Autor: Oprac. red.
Źródło: onet.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij