O narkotykach w Tylmanowej

Fot. Arch. KPP Nowy Targ 2017.05.23 21:36 / news / czytano 2441 / opinie 0

23 maja wspólnie ze Specjalistą Prewencji KWP Kraków asp. szt. Robertem Bretnerem przeprowadzono spotkanie w rodzicami i uczniami Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej.

Tematem spotkania było: profilaktyka i zwalczanie narkomanii wśród młodzieży oraz odpowiedzialność karna za posiadanie środków odurzających i skutki zdrowotne. Spotkanie odbyło się w dwóch etapach, pierwszy etap  z rodzicami i pedagogami szkolnymi, drugi etap to pogadanka przeprowadzona z uczniami  szkoły w przedziale klas od 4 do 6.

W trakcie spotkania z rodzicami zostały przekazane uwagi, refleksje, informacje dotyczące uzależnień ze szczególnym uwzględnieniem problemów narkomanii,  zwrócono głównie uwagę: jakie sygnały mogą świadczyć o tym gdy nasz podopieczny ma kontakt z narkotykami, omówiono również  zasady , które pozwolą uchronić dziecko przez uzależnieniem ( poczucie bezpieczeństwa, potrzeba akceptacji i pochwał, potrzeba przestrzeni na własne działanie, realistyczne wzorce, potrzeba przyjaciół i pełnego zrozumienia z ich strony), omówiono podstawową wiedzę o środkach psychoaktywnych (tytoń, alkohol, narkotyki, amfetamina, dopalacze), jak również skutki po zażyciu tych środków.

W trakcie spotkania z dziećmi zwrócono uwagę, na: stan wiedzy na temat środków odurzających, poruszono temat dotyczący skutków ubocznych po zażyciu środków odurzających (zdrowotne- psychiczne , fizyczne, wygląd zewnętrzny), poruszono również kwestię odpowiedzialności karnej oraz zwrócono szczególną uwagę na osoby obce, nieznajome, z możliwością propozycji podarowania lub sprzedaży w/w środków.

Ponadto z dyrekcją szkoły oraz pedagogami omówiono zasady postępowania z uczniem pod działaniem narkotyków oraz alkoholu na terenie szkoły.
Źródło: KPP Nowy Targ
Zdjęcia: Arch. KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij