Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Fot. 2016.09.14 20:03 / news / czytano 1973 / opinie 0

W dniu dzisiejszym tj. 14 września 2016 roku na terenie województwa małopolskiego ruszył program „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.”

Już teraz na terenie powiatu nowotarskiego każdy z mieszkańców może brać czynny udział w poprawie bezpieczeństwa, a mapa pozwoli na podniesienie jego poziomu w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Należy również pamiętać, że po zgłoszeniu zagrożenia za pomocą interaktywnej strony każda taka informacja będzie weryfikowana.  Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost na mapy.

Informacje wykorzystywane w interaktywnej mapie zagrożeń opierać się będą na trzech filarach:
1. w pierwszym filarze gromadzone są informacje z policyjnych systemów informatycznych;
2. drugi filar to część interaktywna z bezpośrednim udziałem mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych;
3. trzeci filar opiera się o informacje pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej oraz informacje różnych instytucji.

Na mapie znajdą się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie: kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój, uszkodzenie rzeczy, wymuszenie, bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, oszustwo na wnuczka i na policjanta oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem i udzielaniem innej osobie środków odurzających lub substancji psychotropowych, przestępczość nieletnich, uwzględnione zostały także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych.

Podczas tworzenia mapy zagrożeń na terenie powiatu nowotarskiego przeprowadzono ponad 20 spotkań, podczas których mieszkańcy zgłaszali uwagi, mówili o potrzebach i zagrożeniach w swojej okolicy. W spotkaniach wzięło udział ponad 720 osób.

Pamiętać należy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Krajowa Mapa Zagrożeń bezpieczeństwa dostępna jest na stronie Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij