Strażacy doposażeni w nowego Mercedesa

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2015.01.17 09:15 / news / czytano 3276 / opinie 0

Ochotnicza Straż Pożarna w Szczawnicy znajdująca się w w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym została doposażona w średni samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes Benz Atego z 2014 roku.

Mercedes zastąpi wysłużonego 23-letniego Jelcza 004, który ze względu na dużą awaryjność zostanie wycofany ze stanu bojowego jednostki. Łączny koszt zakupu samochodu wyniósł 669.600,00 zł brutto. Z powyższej kwoty 100.000,00 zł zostało przekazane przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, 100.000,00 zł z firm ubezpieczeniowych za pośrednictwem Komendanta Głównego PSP. Natomiast wkład własny został zabezpieczony przez Wspólnotę Leśno Gruntowa w Szczawnicy która przekazała 50.000,00 zł. wkład własny OSP Szczawnica to 19 600 zł., a samorząd Miasta i Gminy Szczawnica pozyskał brakujące 400.000,00 zł w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Jak zaznacza burmistrz Grzegorz Niezgoda szczawnicka jednostka corocznie odnotowuje najwięcej wyjazdów spośród jednostek działających w Pieninach i podkreśla: - Odległość jednostki państwowej, która mieści się w Nowym Targu spowodowała, że praktycznie to nasze gminy zabezpieczają ochronę przeciwpożarową i powodziową poprzez swoje jednostki. Doposażamy nasze straże i praktycznie przejęliśmy to zadanie rządowe. Tryb i sposób pozyskiwania dofinansowania na sprzęt strażacki, już nie mówiąc o jego wysokości, jest często kontrowersyjny i niewystarczający. Nie artykułujemy tego jako samorządowcy wystarczająco dobitnie i dobrze, że czasami możemy liczyć na wsparcie takich instytucji jak Wspólnota Leśno – Gruntowa, która już kolejny raz wspiera szczawnicką straż. Słowa uznania dla Pana Prezesa Mariana Dziedziny Wiwra i wszystkich członków wspólnoty za wygospodarowanie kwoty 50 tys. zł na samochód strażacki.


Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij