Szczawnica i Lokalna Grupa Działania Gorce-Pieniny nagrodzone

Fot. 2015.11.25 17:40 / news / czytano 1738 / opinie 0

Gminy Pałecznica, Szczawnica, Jordanów, Zator, a także Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny” oraz LGR Dolina Karpia – to beneficjenci, którzy w Małopolsce najlepiej wykorzystali środki unijne w ramach PROW i PO Ryby 2007-2013.

Z tej okazji, w środę – 25 listopada br., Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica – Grzegorz Niezgoda oraz Krystyna Kubik była prezes LGD odebrali z rąk Wicemarszałka Województwa Małopolskiego - Stanisława Sorysa okolicznościową nagrodę.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Krakowie podczas konferencji pt. „Wsparcie rozwoju infrastruktury obszarów wiejskich oraz małych miast w perspektywie finansowej 2014-2020”.

- Radość z wykorzystania środków unijnych jest tym większa, bo zostały spożytkowane na inwestycje, które znacznie podnoszą jakość życia mieszkańców wsi i mniejszych miast. Dostrzegają to także nasi zagraniczni goście i eksperci, którzy przy każdej wizycie w Małopolsce podkreślają, że mądrze wydajemy unijne dotacje (…) – mówił wicemarszałek Sorys, otwierając konferencję.

- Gratulacje należą się szczególnie za to, że starania o środki wymagały nie tylko ogromnej pracy w przygotowaniu wniosku, a następnie całej inwestycji, ale też często zjednoczenia wielu środowisk, jak np. organizacji pozarządowych, ochotniczych staży pożarnych – wyliczał wicemarszałek.

Szczawnica w kategorii Odnowa i rozwój wsi - oś III, pozyskała dofinansowanie na 1 mieszkańca w wysokości 555,44 zł i jest to związane z inwestycjami, które zostały zrealizowane ze środków unijnych na terenie Jaworek i Szlachtowej. Stowarzyszenie LGD Gorce-Pieniny - oś LEADER - poziom wykorzystania środków unijnych - 99,43%.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij