Zamiast mostu wolą śmieciarkę - burzliwa sesja rady

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.09.03 22:20 / news / czytano 2490 / opinie 0

Radni zdecydowali, że zaplanowane 200 tysięcy złotych w budżecie na most pod Tylką przeznaczą na zakup samochodu do zbiórki odpadów komunalnych.

Wniosek Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia Rady Gminy Krościenko n. D nie spodobał się kilku radnym i mieszkańcom sołectwa Tylka- Biały Potok uczestniczącym w czwartkowej sesji. Głosowanie nad projektem uchwały określającym zmiany w budżecie poprzedziła długa i burzliwa dyskusja.

- Chcę, aby mieszkańcy wiedzieli jak rada dba o ich bezpieczeństwo i dobro. Rada zamiast mostu chce im zaserwować śmieciarkę, która nie dojedzie nigdzie - mówił oburzony Józef Błażusiak radny sołectwa Tylka-Biały Potok. Przypomniał on również, że na mostek mieszkańcy czekają już od kilkudziesięciu lat, a ten obecny uszkadzany jest przy każdej powodzi. - Śmieciarkę można wziąć w leasing na 5 lat - podpowiadał radny, który poinformował radę też o tym, że zebrał konieczne podpisy i zgody właścicieli na przekazanie działek na budowę mostu i drogi na Tylkę.

Do odpowiedzi wywołany został przez radną Marię Wąsowicz kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej Grzegorz Szerszeń. Radna pytała, czy zgłaszał on potrzebę zakupu samochodu poprzedniej radzie i poprzedniemu wójtowi? - Wniosek od 2011 roku trafia do projektu planu finansowego gminy. Jednak co roku jest skreślany. Fakty są takie, że samochód ma 18 lat i jest całkowicie zużyty, stan techniczny samochodu jest fatalny. Jeśli chcecie Państwo, aby zakład nadal odbierał śmieci w gminie to musicie liczyć się z zakupem samochodu - tłumaczył Grzegorz Szerszeń.

Obecny na sesji radny powiatowy Jan Komorek zadeklarował pomoc. - Musimy zacząć od rzeczy podstawowej, w planowanej przebudowie drogi wojewódzkiej 969 sprawdzić czy jest zaznaczony zjazd na mostek. Dobrze byłoby, aby podczas przebudowy drogi w roku 2017 i 2018  cały dojazd do mostu zrobić za pieniądze województwa - mówił Komorek.

Dla większości radnych przesunięcie środków na zakup samochodu okazało się ważniejsze. Gminę czeka w najbliższym czasie jeszcze jeden spory wydatek. W związku z zaleceniami wydanymi przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska gmina musi przygotować stacjonarny punkt gromadzenia i segregacji odpadów komunalnych. Inwestycja pochłonie około 800 tysięcy złotych i musi zostać zrealizowana najdalej w 2017 roku.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij