Kluszkowce: Nowa szkoła „pod klucz” jeszcze w 2016 roku

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2016.08.19 21:49 / news / czytano 2031 / opinie 0

Szkoła Podstawowa z dwuoddziałowym przedszkolem w Kluszkowcach będzie gotowa jeszcze w tym roku! Zgodnie z decyzją Ministra Finansów Samorząd Gminny otrzyma dofinansowanie w kwocie 2 100 000 zł na realizację zadania.

O tym, że budowa szkoły w Kluszkowcach to największa i najpoważniejsza inwestycja, jaka czeka samorządowców Gminy Czorsztyn wspominaliśmy już wcześniej.

W związku z powyższym realizację oraz oddanie budynku nowej szkoły do użytku planowano na kolejne lata. Tymczasem po usilnym szukaniu dodatkowych rozwiązań, rozmowach z parlamentarzystami z Podhala w tym m.in. z Poseł na Sejm Anną Paluch, a także spotkaniach m.in. z Wicewojewodą Piotrem Ćwik, który osobiście odwiedził placówkę, aby zobaczyć rzeczywisty stan, w jakim się znajduje, szkoła zostanie wybudowana  „pod klucz” jeszcze w 2016 roku!

Zgodnie z decyzją Ministra Finansów, Wojewoda Małopolski zwiększył dla Gminy Czorsztyn plan dotacji celowej na 2016 rok. Środki w wysokości 2 100 000 zł  pochodzące z rezerwy ogólnej przekazane zostaną Gminie z przeznaczeniem na dofinansowanie inwestycji pn. „Budowa Szkoły Podstawowej z przedszkolem dwuoddziałowym w Kluszkowcach”.

Pozostała kwota w wysokości 50 % zostanie pokryta z budżetu Gminy Czorsztyn.

W związku z przeprowadzonym postępowaniem przetargowym oraz wyłonieniu wykonawcy na realizację II –go etapu budowy szkoły, całkowity koszt II-go etapu budowy wynosi 3 835 036 zł, tak więc realne dofinansowanie wyniesie 50 % wartości inwestycji, czyli ok. 1 917 518 zł.

Z informacji o przekazanej dotacji cieszą się zarówno władze Gminy Czorsztyn, jak również mieszkańcy miejscowości. Już niebawem dzieci oraz młodzież uczyć się będą w nowej, nowoczesnej szkole odpowiadającej obowiązującym standardom i normom.

Autor: Aneta Markus
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij