Uczestniczysz w imprezach masowych - przeczytaj komunikat policji

Fot. 2016.09.26 13:22 / news / czytano 3091 / opinie 3

W związku z ostatnimi wydarzeniami jakie rozegrały się w dniu 18 września 2016r przed Miejską Halą Lodową w Nowym Targu, w trakcie trwającej tam imprezy masowej o charakterze sportowym, Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu, pragnie przytoczyć wybrane zapisy Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych z dnia 20 marca 2019 roku, z  działu „Przepisy Karne”.

Art. 54 1. Kto nie wykonuje polecenia porządkowego, wydanego na podstawie ustawy, regulaminu obiektu ( terenu) lub regulaminu imprezy masowej przez służby porządkowe lub informacyjne, podlega karze ograniczenia wolności lub grzywnie nie mniejszej niż 2.000 zł.

2. Tej samej karze podlega, kto w czasie trwania imprezy masowej przebywa w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności.

Art. 55. Kto nie wykonuje polecenia wydanego przez Policję lub Żandarmerię Wojskową w miejscu i czasie trwania imprezy masowej, podlega karze ograniczenia wolności lub grzywnie nie niższej niż 2.000 zł.

Art.56. Kto wbrew przepisom ustawy   wnosi  lub posiada na imprezie napoje alkoholowe, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywnie nie niższej niż 2.000 zł.

Art. 57a. Kto w miejscu i w czasie trwania masowej imprezy sportowej używa elementu odzieży lub przedmiotu w celu uniemożliwienia lub istotnego utrudnienia rozpoznania osoby, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywnie nie niższej niż 2.000 zł.

Art. 59 1. Kto wnosi lub posiada na imprezie masowej, broń wyroby pirotechniczne, materiały pożarowo niebezpieczne lub inne niebezpieczne przedmioty lub materiały wybuchowe, podlega grzywnie nie mniejszej niż 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Zwracamy się do wszystkich uczestników tego typu imprez o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pozwoli to uniknąć przykrych konsekwencji. Pomyśl, zanim zrobisz coś głupiego.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

jono2016.09.26 18:09
w niedziele zakaz handlu ? a wczoraj blokada drogi wojewodzkiej marnie zabezpieczona jeden lizak na zakrecie bo barierki klepia w niedziele przed kroscienkiem i co hipokryci z 7 tys gl
mama2016.09.26 18:09
sa wazniejsze sprawy ...ustawa atyaborcyjna , ofiara gwaltu nasza corka i nasza rodzina ma nosic znamie przestepstwa gwalciciela oto nasi parlamentarzysci !!!!
sasza2016.09.26 18:09
dbajaac o bezpieczenstwo obywateli prosze zwrocic uwage na zaziemina droge wojewodzka kolo oczyszzalni mamy poslanke .senatora z naszych terenow ale gdzizby sie takimi ****ami zajeli mosci murgrabia.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij