Koncert Muzyki Kameralnej w Krościenku

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.05.06 22:26 / news / czytano 2895 / opinie 0

W poniedziałek 2 maja w kościele p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.D podczas Koncertu Muzyki Kameralnej usłyszeć można było m.in.  dzieła Bacha, Tartiniego a także Ponchielliego.

Wydarzenie zaistniało w majowy weekend dzięki Fundację Promocji Artystycznej Pro-Classical i parafii pw. Wszystkich Świętych w Krościenku n.D. Uczestników i wykonawców poniedziałkowego koncertu ciepłymi słowami przywitał ks. Henryk Homoncik proboszcz krościeńskiej parafii.

Przed publicznością zaprezentowali się pochodzący z Krościenka Wojciech Kwiatek - klarnecista, który jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Co ciekawe posiada również wykształcenie techniczne w dziedzinie geodezji i kartografii. W ostatnich latach jego muzyczna kariera nabrała bardzo dużego rozpędu. Obecnie jest laureatem kilkudziesięciu międzynarodowych konkursów nie tylko w Polsce ale również za granicą. W ciągu ostatniego roku zdobył nagrody m.in. w Madrycie-Hiszpania, Kopenhadze – Dania, Berlinie-Niemcy, Popradzie-Słowacja, kilkukrotnie w Słowenii oraz we Włoszech. W ubiegłym roku za swój dorobek naukowy i artystyczny otrzymał Stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie, oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Przyznawane studentom za wybitne osiągnięcia. Mimo swojego młodego wieku jako muzyk - solista występował już w większości krajów europejskich. Współpracuje z wieloma zespołami kameralnym, orkiestrami symfonicznymi oraz dętymi. Jest często zapraszany na zagraniczne festiwale.

Paweł Krauzowicz - klarnecista - na co dzień związany z Akademią Muzyczną w Krakowie, przez wiele lat współpracował z orkiestrą kameralną Capella Cracoviensis. Swoje umiejętności doskonalił podczas kursów mistrzowskich prowadzonych m.in. przez G.Deplus, Ph.Cupera, D.Campbella.  Jako jeden z nielicznych klarnecistów gra na bassethornie (altowej odmianie klarnetu). Prowadzi ożywioną działalność artystyczną jako solista i kameralista oraz muzyk orkiestrowy występując na koncertach i festiwalach w kraju i za granicą /Dania, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Węgry, Słowacja, Ukraina, USA, Holandia, Chiny, Tajwan, Japonia, Korea Pd.,/. Jest członkiem tria bassethornowego i kwintetu klarnetowego. Współpracował  z zespołem muzyki współczesnej MW-2, z którym dokonał nagrań dla Vienna Modern Masters.

Wacław Golonka - organista, doktor habilitowany Akademii Muzycznej w Krakowie. Wykształcenie muzyczne otrzymał w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu w klasie prof. Hansa Haselböcka. Dyplomy ukończenia studiów w zakresie gry na organach otrzymał z wyróżnieniem. Jest laureatem konkursów organowych. Działalność koncertowa zaprowadziła go do Azji, RPA, Ameryki Północnej oraz wielu krajów Europy. Występował w wielu europejskich katedrach (np. Wiedeń, Chartres, Lozanna), salach koncertowych Filharmonii Narodowej w Warszawie, Berliner Philharmonie, Nottingam Albert Hall, Meistersingerhalle w Norymberdze, Cleveland Museum of Art, sali austriackiego radia ORF w Wiedniu, słowackiego radia w Bratysławie oraz wielokrotnie w sali B.Smetany w Pradze. W 1997 r. zagrał serię koncertów w USA, odbył tekże trzykrotnie tourneé po Republice Południowej Afryki występując w najważniejszych ośrodkach muzycznych kraju.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij