10 spotkań z ludźmi z pasją -podsumowanie projektu z pienińskiej biblioteki w świat

Fot. Arch. Organizatora 2018.11.06 16:09 / news / czytano 1293 / opinie 0

Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku n.D uroczyście zakończyła i podsumowała projekt ,,Z pienińskiej biblioteki w świat”. 


Przez  kilka miesięcy podróżowaliśmy przez kontynenty. Wyruszyliśmy z naszej pięknej, malowniczej małej Ojczyzny w podróż muzyczną aż pod sam Dunaj, aby następnie uczestniczyć w niezmiernie niebezpiecznej wyprawie transatlantyckiej kajakiem do Ameryki Południowej. Później była niezwykła przygoda w Peru, w Azji, Australii, Afryce i na kole podbiegunowym w Arktyce.
 
Zamierzeniem projektu było zorganizowanie 10 atrakcyjnych spotkań i warsztatów z książką podróżniczą naszych polskich autorów i cel został osiągnięty. Większość z nich odbyła się dla dzieci i młodzieży, a 2 spotkania autorskie przygotowano dla seniorów. Na każde ze spotkań zaproszono ludzi z pasją, którzy kochają podróże i zarażają swoimi zainteresowaniami nie tylko młode pokolenie. Rezultatem była również wystawa fotograficzna. Ponadto, wręczono nagrody wszystkim uczestnikom konkursu, ogłoszonego w czerwcu na książkę-reportaż ,,O takiej podróży marzę…”  

Na zakończenie organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy kapeli Jaśka Kubika za oprawę muzyczną.

Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku n.D realizowała projekt ,,Z pienińskiej biblioteki w świat" , który był  finansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Przedmiotem projektu jest przede wszystkim promowanie i propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij