Otwarta Pracownia na Szlaku Rzemiosła w Pieninach – już 17 sierpnia

Fot. 2013.08.13 15:34 / news / czytano 2427 / opinie 0

Organizatorzy zapraszają na kolejne wakacyjne warsztaty z cyklu Otwarte Pracownie na Szlaku Rzemiosła Małopolski.

Tym razem będziemy gościć w Sromowcach Wyżnych w Pieninach, w Izbie Regionalnej u pani Stanisławy Krupy. Pani Stanisława wykonuje na krosnach tradycyjne chodniki, umiejętność tę przekazywano sobie od dawien dawna w spiskich wsiach. Odwiedzając panią Stanisławę, każdy będzie mógł spróbować swoich sił w ich tworzeniu. Pani Stanisława wypieka też tradycyjny spiski chleb w oparciu o technikę znaną od dziesięcioleci. Podczas warsztatów nie tylko spróbujemy, jak smakuje, ale weźmiemy udział w rytuale pieczenie chleba. 
 

W ramach Otwartej Pracowni możliwe będzie również zwiedzanie Izby Regionalnej oraz zakupy wyrobów rękodzielniczych pienińskich twórców. To wszystko już 17 sierpnia (sobota) w godzinach 11.00-17.00. Warsztaty tkackie i wypieku chleba poprowadzi  Stanisława Krupa w Izbie Regionalnej w Sromowcach Wyżnch, ul. Kosibowicza 13. Wstęp wolny.
 
Autor: Oprac. red.
Źródło: Fundacja NADwyraz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij