Dzień Kluszkowiec z gościnnym występem Greków

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.07.23 14:20 / news / czytano 2797 / opinie 0

Teatrzyk kukiełkowy dla najmłodszych, występy zespołów regionalnych, solowy śpiew Anny Rusin gimnazjalistki z Maniów oraz gościnny występ zespołu tanecznego z Grecji to tylko niektóre z licznych atrakcji niedzielnego festynu w Kluszkowcach. 

Zabawa i sceniczne występy Dnia Kluszkowiec przyciągnęły do Amfiteatru tłumy mieszkańców i przebywających w Pieninach gości. Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00 bajką dla najmłodszych pt. „Kopciuszek”. 

Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły regionalne „Lubań” z Kluszkowiec, „Honaj” z Dursztyna oraz grupa taneczna z północnej Grecji. Zgromadzona publiczność mogła w tym czasie degustować potrawy i smakołyki regionalne przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich. 

Po godzinie 18.00 na scenie w solowym koncercie wystąpiła Anna Rusin – uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Maniowach oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kluszkowiec w humorystycznym programie artystycznym pt. „Przygotowania do wesela”. 

Poza gośćmi z Grecji swój śpiew i taniec zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca "Lusowiacy" z Wielkopolski. Były przyśpiewki i tańce z Wielkopolski, Rzeszowszczyzny, Śląska i Kurpi. Zespół powstał w 1996 roku i działa  przy świetlicy wiejskiej w Lusowie pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury ”Sezam” w Tarnowie Podgórnym. Swój dorobek artystyczny zespół miał okazję zaprezentować podczas licznych koncertów w kraju i zagranicą np: Holandii, Litwie, Niemczech, Francji, Bułgarii, Hiszpanii, Ukrainie sławiąc kulturę i tradycje swoich ojców i jednocześnie promując Gminę Tarnowo Podgórne.

Imprezę zakończył występ zespołu muzycznego „Johnny”, który był wstępem do trwającej do późnych godzin nocnych dyskoteki. Organizatorami Dnia Kluszkowiec byli; Wójt Gminy Czorsztyn, Gminne Centrum Kultury oraz Sołtys i Mieszkańcy. Spotkanie prowadził Artur Majerczak. 
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij