Festyn z Wysoką Kaśką, Grubą Baśką i Kudłatą Maryśką w tle

Fot. Aneta Markus 2015.08.10 22:03 / news / czytano 2729 / opinie 0

9. sierpnia w minioną niedzielę w pięknej scenerii majaczących w tle Trzech Koron odbył się kolejny festyn gminny. Tym razem miał on miejsce w malowniczych Sromowcach Niżnych, gdzie zarówno mieszkańcy, jak i turyści bawili się podczas kolejnej edycji „Lata pod Trzema Koronami”. 

Imprezę rozpoczął występ zespołu „Małe Flisoki”, który z miejsca urzekł publiczność tańcem, śpiewem, ale także swobodą, jaką dzieci zachowały podczas występu. Iście wakacyjną aurę panującą wokół amfiteatru, położonego w cieniu drzew wzmocniły wokalistki zespołu NEM. Śpiewane przez nich utwory w tym m.in. „Dzień, wspomnienie lata” jeszcze długo brzmiało w uszach publiczności. 

Ta, jak zwykle liczyć mogła nie tylko na artystyczne doznania, ale także na małe „co nieco” dla podniebienia, które w postaci chłodnika, czy kołocy serwowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sromowcach Niżnych. Gospodynie zaprezentowały swoje umiejętności nie tylko poprzez kulinarne przysmaki, ale także odgrywając przygotowany przez siebie spektakl pt. „Przesponka”. 
 
Po występie Pań na scenie pojawił się gospodarz Gminy Czorsztyn Tadeusz Wach, który jako jeden z organizatorów życzył zebranej publiczności dobrej zabawy, doznań i przyjemności czerpanych z kolejnych punktów programu a przyjezdnym udanego urlopu w Gminie Czorsztyn. 

Miłą niespodzianką był występ męskiej części chóru parafialnego. Panowie męskim, dźwięcznym barytonem wykonali kilka utworów trafiając wprost do serc publiczności. W programie festynu znalazł się także występ śląskiego kabaretu „Baba z chopym” oraz „Zespołu Białopotocanie” w skład, którego wchodzą muzycy z Gminy Czorsztyn oraz z Gminy Krościenko n/D. To właśnie oni wygrywając żwawo kolejne muzyczne kawałki bawili widownię do późnych nocnych godzin.
Autor: Aneta Markus
Zdjęcia: Aneta Markus
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij