Uczestniczki Akademii Liderów z liceum w Krościenku na śródziemnomorskim rejsie

Fot. Arch. szkoły 2016.02.06 22:04 / news / czytano 2960 / opinie 0

Uczennice krościeńskiego liceum podczas ferii spotkała niezwykła przygoda. Iwona Polak i Elżbieta Faltyn miały możliwość uczestniczyć w rejsie żaglowcem po Morzu Śródziemnym. 

Rejs "Pogorią", bo tak nazywał się żaglowiec, odbył się dzięki fundatorom: STAP (The Sail Training Association Poland) oraz Fundacji Św. Mikołaja w ramach Akademii Liderów, której uczestnikami są Iwona i Ela. Rejs był formą zjazdu zimowego podsumowującego wykonywane projekty, które rozpoczęły się w sierpniu w Białobrzegach.  
 
Przygoda rozpoczęła się 22. stycznia br. kiedy to dziewczyny wyruszyły wraz z grupą uczestników Akademii Liderów oraz tutorami i załogą, autobusem do Włoch. W morze wypłynęli w sobotę wieczorem. Rejs trwał ponad tydzień. Podczas niego dziewczyny odwiedziły włoskie porty oraz francuską Korsykę. Wrażenia z rejsu były niesamowite. Iwona i Ela zachwycone były nie tylko krajobrazem, zwiedzaniem, ale chyba najbardziej samym życiem na żaglowcu. Podczas rejsu nauczyły się, że żeglarstwo to niezwykle fascynujące zajęcie, pełne przygód, niebezpiecznych zdarzeń, wymagające ciężkiej pracy i odpowiedzialności. W podróż powrotną do domu wszyscy wyruszyli 30. stycznia.

Rejs był dla dziewczyn wyjątkowym doświadczeniem, które, jak same stwierdziły, zostanie w ich pamięci na zawsze.
Źródło: LO Krościenko n.D
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij