Dwa kolejne wydarzenia Barokowych Eksploracji przeniesione do Warszawy i Chrzanowa

Fot. 2020.08.24 08:52 / news / czytano 1104 / opinie 0

Ze względu na wprowadzone obostrzenia sanitarne i zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych w powiecie nowotarskim, dwa kolejne wydarzenia (27.08 oraz 2.09) Festiwalu Barokowe Eksploracje 2020 zostaną przeniesione poza Szczawnicę i region. 

- Musieliśmy podjąć natychmiastowe działania i uruchomić wszelkie możliwe kontakty, żeby w trybie awaryjnym przenieść koncert kameralny „Włoskie Kantaty” oraz koncert z Kantatami J.S.Bacha w miejsca nie objęte zakazem i czerwoną strefą, tak żeby nie stracić wydarzeń nad którymi pracowaliśmy wiele tygodni. Na szczęście okazało się, że jest wiele osób oraz instytucji chętnych i gotowych nas ugościć i wesprzeć w tym trudnym dla kultury czasie. Ostatecznie koncert „Amore e odio” odbędzie się w Promie Kultury na Saskiej Kępie w Warszawie, a koncert kantatowy, w wykonaniu Baroque Collegium 1685 - w Chrzanowie, w kościele św. Mikołaja. Bardzo nam przykro, że publiczność, która szykowała się na wydarzenia w Szczawnicy, nie będzie mogła uczestniczyć  w koncertach. Mamy jednak nadzieję, że sytuacja poprawi się na tyle, żeby 29 września zrealizować finałowy koncert Festiwalu zgodnie z planem, w Dworku Gościnnym w Szczawnicy- przyznaje Agnieszka Żarska, dyrektor artystyczna Barokowych Eksploracji.

Organizatorem Festiwalu Barokowe Eksploracje jest stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny oraz Musica Florea Praha, współorganizatorem: Pieniny SPA Resort i Fundacja Andrzeja Mańkowskiego. Festiwal dofinansowany ze środku Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Wsparcia udzieliło również Ministerstwo Kultury Republiki Czeskiej oraz Pieniński Bank Spółdzielczy. Współpraca promocyjna - Palenica. Grupa Polskie Koleje Linowe S.A.
Autor: Agnieszka Żarska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij