Dzień Nauczyciela i ślubowanie pierwszoklasistów

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.10.14 18:00 / news / czytano 3077 / opinie 0

Dzisiaj  w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość połączono ze ślubowaniem klas pierwszych.


W krościeńskim gimnazjum nie było dzisiaj lekcji. Była za to uroczysta akademia, słowa przysięgi, podziękowania i życzenia. 

W uroczystości wzięli udział Jan Dyda wójt gminy Krościenko n.D, nauczyciele, pedagodzy, rodzice i uczniowie. W słowach powitania dyrektor szkoły Krzysztof Koper podkreślił, że cieszy fakt, że prawie 97% absolwentów podstawówek wybrało do dalszego kształcenia Publiczne Gimnazjum. - To najważniejszy miernik postrzegania naszej szkoły w środowisku, doceniania jej kadry pedagogicznej, poziomu nauczania i oferty zajęć pozalekcyjnych (...) - mówił Krzysztof Koper.

Tradycją gimnazjum jest łączenie uroczystego przyjęcia uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej ze świętem nauczycieli. Wójt Krościenka w swoim wystąpieniu mówił, że świętować trzeba, bo nauczyciel to pierwsza osoba, która ma wpływ na kształtowanie osobowości młodego człowieka. W szkole zdobywa się wiedzę i umiejętności ale i ważny jest czynnik wychowawczy, w którym wielką rolę spełnia nauczyciel. Złożył też podziękowania i życzenia kadrze pedagogicznej. 

Na zakończenie młodzież gimnazjalna przygotowała montaż słowno-muzyczny, złożyła życzenia, kwiaty i drobne upominki.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij