Ewangelizować młodych przez kulturę

Fot. Arch. UG Krościenko n.D 2016.07.26 10:57 / news / czytano 3385 / opinie 0

Światowe Dni Młodzieży w Krościenku stały się  nie tylko okazją do wspólnej modlitwy ale także dla zabawy. Jak mówił św. Augustyn „ kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

Nic więc dziwnego ze ŚDM w Krościenku obfitowały w koncerty muzyki chrześcijańskiej z różnych stron świata. Dla pielgrzymów, którzy przebywali na terenie naszej gminy organizatorzy przygotowali specjalny program, na który złożyły się wycieczki, koncerty i wydarzenia towarzyszące. Była to okazja, aby pokazać młodzieży z Włoch i Ukrainy niezwykłe miejsca w Krościenku i okolicach, pienińską przyrodę oraz góralską kulturę i tradycję, które tak umiłował sobie Ojciec Święty Jan Paweł II. Mamy nadzieje, że odwiedzający Krościenko wyjechali stąd nie tylko wzbogaceni duchowo, ale również wypoczęci i z bagażem niezapomnianych wrażeń, dzięki którym z przyjemnością być może będą wracać w Pieniny.

Organizatorem wydarzeń w Krościenku była parafia rzymskokatolicka i gmina Krościenko. Parafia na ten cel pozyskała dotacje w wysokości 10 tys. zł  z programu  „MAŁOPOLSKA GOŚCINNA”.

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. "Małopolska Gościnna”.
Autor: Krystyna Kubik
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij