Medale za pięćdziesiąt lat wspólnego życia

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.01.21 15:23 / news / czytano 2801 / opinie 0

Wyjątkowa uroczystość odbyła się w sali Centrum Kształcenia i Wychowania w Szczawnicy. Kilka małżeństw wspólnie świętowało swoje złote gody.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowali: Stanisława i Marian Adamek, Stanisława i Aleksander Bugajscy, Maria i Jan Gabryś, Alicja i Józef Gacek, Stanisława i Edward Majerczak, Zofia i Wojciech Niezgoda oraz Zofia i Józef Węglarz. Z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorza Niezgody, Z-cy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Joanny Stychno-Ciesielki i Przewodniczącego Rady Miejskiej Kazimierza Zachwiei jubilaci otrzymali kwiaty, legitymacje, dyplomy oraz medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznawane przez Prezydenta RP. 

Aktu dekoracji medalami dokonał burmistrz składając jubilatom serdeczne gratulacje i życzenia. - Jesteście Państwo żywym przykładem i wzorem tradycyjnej rodziny i tradycyjnego małżeństwa. Wzorem, który powinniśmy pielęgnować i szanować - mówił Niezgoda. Życzenia parom złożył także Kazimierz Zachwieja oraz proboszcz szczawnickiej parafii ks. Franciszek Bondek.  

Uroczystość uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej, które w programie artystycznym zaprezentowały fragment X Jubileuszowego Koncertu Kolęd i Pastorałek - Narodził się nam Zbawiciel.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij