PAMIĘTAJ: Każda osoba, która powróciła do Polski, musi przejść obowiązkową kwarantannę!

Fot. 2020.03.18 16:44 / news / czytano 866 / opinie 0

Dostajemy wiadomości, że osoby powracające z zagranicy bagatelizują obowiązkową 14-dniowej kwarantannę domową. Przypominamy, że od 15 marca zamknięte zostały na 10 dni granice naszego kraju dla cudzoziemców. Wszyscy polscy obywatele znajdujący się teraz poza granicami – mogą wracać do Polski, ale muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie!

W jednym z maili czytamy: Witam. W celu ochrony społeczeństwa proszę o poruszenie tematu kwarantanny domowej dla osób, które wróciły z zagranicy. Osoby takie muszą mieć jasno powiedziane zero kontaktu z ludźmi !!! Ograniczony kontakt ze swoją rodziną przebywającą wspólnie w domu, jeśli razem przesiadują to osoby z rodziny już są potencjalnymi nosicielami wirusa. Ludzie musza się ogarnąć! - apeluje Czytelnik.

Przypominamy: Przebywając w domowej kwarantannie (która zalecana jest też pozostałym osobom wspólnie zamieszkującym z taką osobą), należy dwa razy dziennie mierzyć sobie temperaturę i w razie wystąpienia objawów koronawirusa niezwłocznie powiadomić sanepid. Nad przestrzeganiem nakazu kwarantanny ma czuwać policja, która będzie sprawdzać, czy osoby powracające z zagranicy rzeczywiście nie wychodzą z domu. Niestosujących się do zaleceń czeka 5 tys. zł kary lub przymusowe umieszczenie w izolatce.

Przez 2 tygodnie nie wolno opuszczać mieszkania, o zakupy poprosić sąsiadów, nie wyprowadzać psa na spacer, nie przyjmować gości.

Wyjątkiem są osoby z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim,
kierowcy transportu kołowego – np. autobusów i busów. Nie będą musiały one przebywać kwarantanny.
Autor: Oprac. red.
Źródło: mat. prasowe
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij