Pierwsza Biesiada Pienińska w Krościenku

Fot. Janusz Wojtarowicz, Krystyna Walosik 2015.07.05 15:10 / news / czytano 5999 / opinie 0

W sobotę w krościeńskim Amfiteatrze Pod Wierzbą słychać było muzykę regionalną, swoje prace zaprezentowali twórcy z regionu Pienin a strażacy ochotnicy ratowali osobę zakleszczoną w samochodzie po wypadku. Pierwsze spotkanie z kulturą regionu Pienin za nami.

Pierwsza Biesiada Pienińska to projekt, którego głównym celem jest ożywienie i kultywowanie miejscowych tradycji oraz podtrzymanie i propagowanie dziedzictwa kulturowego regionu wśród dzieci, młodzieży mieszkańców gmin regionu Pienin oraz turystów. 

Na scenie zaprezentowały się dziecięce zespoły folklorystyczne ze Sromowiec Niżnych - Małe Flisoki i Wyżnych - Sromowianie oraz zespół Trzy Korony z Grywałdu, które pokazały swój dorobek artystyczny, muzykę ludową, śpiew, taniec oraz dawne obrzędy ludowe.

Ponadto występom towarzyszył Teatr Małych Form Artystycznych Art-Re z Krakowa z bajką Jaś i Małgosia, pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu młodzieżowej grupy dziewcząt pn. "Atomówki" oraz występy duetu wokalno-instrumentalnego działającego przy Gminnym Centrum Kultury w Krościenku n.D. Zabawę zakończył koncert kapeli "Śwarni".

Podczas sobotniego popołudnia czworo twórców ze Stowarzyszenia Artystów Pienińskich pokazała różnorodność swoich prac wynikającą z ich bogatych i szerokich zainteresowań. Można było skosztować przysmaków regionalnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Sromowiec Wyżnych oraz zobaczyć pokazy ratownictwa technicznego przygotowane przez druhów z miejscowej jednostki OSP w Krościenku n.D.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Dzieci Pienin, Gmina Krościenko n.D oraz Gminne Centrum Kultury.  Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2015 roku pod nazwą „Mecenat Małopolski”, na który Fundacja otrzymała dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł.

Autor: mw
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz, Krystyna Walosik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij