Do Urzędu Gminy od wczoraj wpłynęło ponad 100 zgłoszeń

Fot. Janusz Wojtarowicz 2014.05.16 15:37 / news / czytano 4945 / opinie 1

Strażacy interweniowali około 80 razy. Wydano ponad 1000 worków z około 60 tonami piasku. Obecnie trwa wstępne sprawdzenie szkód przez służby gminne - czytamy w raporcie Gminnego Zespołu Reagowania Kryzysowego W Krościenku n/D.

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego gminy Krościenko jest nadal w stanie najwyższej gotowości. Od godz. 14-tej dnia wczorajszego tj. 15 maja 2014 r. nieustanie dzwonią telefony. Nieustanie twa akcja ratunkowa na terenie całej gminy, usuwanie powalonych drzew, udrażnianie rowów, przepustów, czyszczenie dróg z namułu i rumoszu skalnego, udrażnianie dojść do budynków, wypompowywanie wody z budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Najczęstsze zgłoszenia dotyczą lokalnych podtopień, osunięć ziemi, wykrotów drzewnych, uszkodzenia linii energetycznych oraz niszczenia lokalnych dróg gminnych i przepustów. Silny wiatr obfite opady deszczu  połamały wiele drzew, uszkodziły linie energetyczne i drogi, na których zalega błoto, muł oraz naniesione kamienie i gałęzie drzew. Podtopionych zostało kilka budynków mieszkalnych i gospodarczych.
 
Została powołana gminna komisja do szacowania szkód, która podejmie prace dopiero po odwołaniu alarmu.

Zdjęcia zniszczonej drogi w sołectwie Dziadowe Kąty oraz z akcji pompowania wody z piwnic na ulicy Kozłeczyzna w Krościenku n/D.
Autor: Krystyna Kubik
Źródło: UG Krościenko n/D
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Czepiacz2014.05.17 16:05
A cóż ty od wójta chcesz, przecież on nie zarządza deszczem
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij