Jeżdżę z Głową - zajęcia dla dzieci z gminy Krościenko n/D

Fot. 2014.01.24 14:45 / news / czytano 2175 / opinie 0

W programie uczestniczy 40 uczniów klas III-IV z 3 szkół podstawowych z terenu Gminy Krościenko n.D, którzy nie umieją jeździć na nartach/snowboardzie na podstawie zgłoszenia chęci uczestnictwa w projekcie.

Gmina po raz drugi przystąpiła do projektu współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pod nazwą „Jeżdżę z głową”. Całkowity koszt finansowy realizacji projektu wynosi 25.358,00 zł, w tym współudział finansowy Województwa Małopolskiego w kwocie 12.460,00 zł, udział gminy- 8.898,00 zł. Rodzice uczniów biorących udział w projekcie poniosą częściowy koszt realizacji zajęć w wysokości 100,00 zł za 1 ucznia.  

 

Projekt ma na celu przede wszystkim nabycie przez najmłodszych umiejętności i podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach/snowboardzie, wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z tras i stoków narciarskich oraz nabycia nawyku jazdy w kasku, jak i poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół podstawowych.

Zajęcia nauki jazdy na nartach/snowboardzie odbywają się na wyciągu narciarskim w Krościenku nad Dunajcem w okresie styczeń-luty 2014 r., w postaci 8 jednodniowych wyjazdów. Jeden kurs nauki trwa 20 godzin i obejmuje grupę 10 osób. Prowadzony jest przez wykwalifikowanych instruktorów, a dowóz na zajęcia odbywa się busem pod nadzorem opiekunów. Do przeprowadzenia zajęć wypożyczany jest sprzęt narciarski i snowboardowi wraz z kaskami.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij