Sprawcy potrącenia narciarza z wyrokami

Fot. 2015.01.14 11:10 / news / czytano 8112 / opinie 7

Sprawcy potrącenia narciarza na stoku w Szczawnicy trafili wczoraj w ręce policji, obaj usłyszeli już zarzuty.

We wtorek wieczorem policjanci dotarli do podejrzewanych o potrącenie narciarza w Szczawnicy. Obaj mężczyźni w wieku 25 i 23 lata to mieszkańcy Szczawnicy i Jaworek. Po przesłuchaniu i złożeniu wyjaśnień, zostali zwolnieni do domów.

Jak precyzuje Roman Wolski z nowotarskiej policji: - Szczawniczanin przyznał się do stawianych mu zarzutów i dobrowolnie poddał się karze za spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Dostał pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i 1 tysiąc złotych grzywny. Mieszkaniec Jaworek usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy i ucieczki z miejsca wypadku. Obaj po przesłuchaniu zostali zwolnieni do domów.
 
W zatrzymaniu i naprowadzeniu do sprawców pomogli policji świadkowie wypadku.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem na trasie narciarskiej "Palenica" w Szczawnicy. Jak informowała policja, dwóch motocyklistów potrąciło narciarza.
 
Narciarz ma złamane obie nogi. Trafił do szpitala.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

TURYSTA2015.01.26 00:01
BYLI PIJANI I UCIEKLI A PRAWO CHORE W POLSCE ZNAJOMOSCI MASZ TO WYCHODZISZ NIE MASZ SIEDZISZ PROSTE TA SPRAWA TRAFI DALEJ NJE DO NOWEGO TARGU SAD NAJWYRZSZY SIE ZAJMIE POCZEKAJMY
Zdegustowany2015.01.17 20:01
Miejmy nadzieję, że dzięki temu iż wszyscy już znają nazwiska sprawców, zostaną oni odpowiednio potraktowani przez społeczeństwo. Wyrok wyrokiem , ale nikt dobrego słowa już o nich nie powie. Tutaj nie ma już dla nich miejsca. Jeśli turyści przestaną przyjeżdżać na narty do Szczawnicy, to wszyscy podziękują sprawcom. A swoją drogą zniszczony sprzęt poszkodowanego jest o wiele więcej wart niż grzywna 1000 zł. A o zdrowiu nie wspomnę. I gdzie tu sprawiedliwość w tym kraju.
Jacek2015.01.17 20:01
Wyjaśnienie-czyjś nick "EMI", to NIE nazwa pizzerii. Bardzo proszę o nie łączenie tych dwóch nazw. Pozdrawiam
jak to jest2015.01.17 07:01
Czyli co ? Główny sprawca dostał "z marszu" wyrok a drugi ma tylko zarzut ? Sprawca miał sąd a ten drugi będzie czekał na rozprawę ?
adam2015.01.15 23:01
Dziwne te wyroki kto tak szybko osadza. Winni powinni dostac nie w zawieszeniu ale odsiadka. Reklama dla SZczawnicy . Niebezpieczenstwo na trasach narciarskich.Uwaga.Szaleni motocyklisci kara dopiero przed wami.
Emi2015.01.14 16:01
Wyrok wydał Sędzia w Imieniu Rzeczypospolitej. To nie wina sędziego (bo pewnie o to Ci chodzi) a systemu jaki panuję w Polsce i jak jest tworzone prawo. Sędzia musi działać w jego obrębie a nie "na chłopski" rozum, czego Ty oczekujesz.
Emi2015.01.14 12:01
Co za chory kraj! Gościowi nogi uzyskają sprawność oby po roku czasu (życzę szybkiego powrotu do zdrowia), a tu bezmózgowi sprawcy dostają takie wyroki? Ludzie gdzie my żyjemy? Kto takie wyroki wydaje? Proszę o ujawnienie tego kto taki wyrok wydał !! Chory kraj w którym za kradzież batonika w sklepie dostaje się wyrok pierdla a za spowodowanie takiego wypadku 1000 zł i pół roku w zawiasach!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij