Most na Grajcarku bliski zawalenia

Fot. Janusz Wojtarowicz 2014.05.16 21:13 / news / czytano 5023 / opinie 0

W wyniku wczorajszych intensywnych opadów deszczu i silnego nurtu Potoku Grajcarek most prowadzący na ulicę Zawodzie w Szczawnicy może w każdej chwili runąć do wody.

Ewakuowani został pobliski budynek, ponieważ w murze powstała duża wyrwa, jedno przęsło mostu opadło o około metr. Na miejsce przybyła Ochotnicza Straż Pożarna ze Szczawnicy oraz JRG Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Targu. Teren został ogrodzony i pilnowany jest przez strażaków. Na miejsce przybyła także przedstawicielka Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz burmistrz Miasta i Gminy Grzegorz Niezgoda. W zabezpieczeniu terenów w okolicy walącego się mostu pomaga Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe o/Szczawnica. 

Mieszkańcy i turyści ewakuowali swoje samochody lewą stroną Grajcarka w stronę Pienin, drogą która w dolnej części jest również w bardzo złej kondycji.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij