Sekretarz Szczawnicy apeluje do burmistrza Nowego Targu

Fot. 2014.06.02 15:13 / news / czytano 2161 / opinie 1

Tomasz Hurkała, radny powiatowy i sekretarz Miasta i Gminy Szczawnica wystosował pismo do burmistrza Miasta Nowy Targ Marka Fryźlewicza z apelem o utworzenie zadaszonej wiaty przystankowej. 

W piśmie czytamy: - W imieniu rodziców dzieci uczęszczających do Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego nr 1 w Nowym Targu a pochodzących z miejscowości zlokalizowanych wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 969 na odcinku Nowy Tag – Krościenko - Szczawnica, zwracam się z uprzejmą prośbą o wybudowanie zadaszonej wiaty przystankowej  obok ronda im. Jana Pawła II w Nowym Targu (lokalizacja na załączniku). Rodzice tych dzieci już wielokrotnie prosili o utworzenie przystanku w tym miejscu, z którego korzystają dowożąc dzieci do szkoły lub zabierając do domu. Przystanek, a raczej jego brak, odczuwalny jest boleśnie przez rodziców i ich dzieci zwłaszcza w dni niekorzystnych warunków atmosferycznych. Czekanie wówczas na transport, już niejednokrotnie przepłacone zostało zdrowiem dzieci i rodziców. Zdaję sobie sprawę, iż droga nr 969 należy do Zarządu Dróg Wojewódzkich i jej utrzymanie oraz budowle w jej pasie drogowym nie należą do kompetencji Miasta Nowy Targ, lecz podobnie jak w wielu miejscowościach naszego powiatu wiaty przystankowe budowane są przez gospodarza terenu a nie właściciela drogi. Mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców powiatu nowotarskiego jeszcze raz gorąco apeluję o utworzenie zadaszonej wiaty przystankowej w miejscu wskazanym na załączniku.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

alfredziu2014.06.02 21:06
Sekretarz muruje, sekretarz pisze pisma, sekretarz to tamto.. szkoda tylko, że na kilka miesięcy przed wyborami. Sekretarz sprawdził rowy odpływowe przed powodzią,sprawdził koryto Grajcarka, które przed powodzią było zamulone i zanieczyszczone.. Parodia Panie Sekretarz. Urząd Miasta remontował też będzie?
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij